Summer Tournaments 2019
Home

Summer Tournaments 2019

Summer Tournaments 2019

In May, June and July the Brunswick Club football teams take part in Saturday and Sunday 5-a-side tournaments in and around London.  Here are the fixtures and, when they come in, the results!

Butlin's Bognor Regis(4th & 5th May 2019)
RecordPositionFinals
Under 10s:P6; W2; D0; L4; GF2; GA4; Pts6.5th (out of 7)-
Under 14s:P6; W0; D3; L3; GF0; GA3; Pts3.6th (out of 7)-
Wealdstone Youth(11th & 12th May 2019)
A TeamB Team
Under 9s:Cup Semi Finalists-
Under 10s:Plate Semi FinalistsPlate Semi Finalists
Under 11s:Group StagesPlate Semi Finalists
Under 12s:Plate WinnersCup Semi Finalists
Under 14s:Plate Finalists-
Butlin's Bognor Regis(18th & 19th May 2019)
RecordPositionFinals
Under 11s:P7; W1; D1; L5; GF1; GA5; Pts4.7th (out of 8)-
Under 12s:P7; W4; D2; L1; GF4; GA1; Pts14.2nd (out of 8)Cup Semi Finalists
Manorcroft United(25th & 26th May 2019)
A TeamB Team
Under 10s:Cup Semi Finalists-
Under 12s:Group StagesGroup Stages
Under 13s:Cup Quarter FinalistsGroup Stages
Under 14s:Cup FinalistsGroup Stages
Harefield(1st & 2nd June 2019)
A TeamB Team
Under 9s:Plate Semi Finalists-
Under 10s:Cup FinalistsGroup Stages
Under 11s:Group StagesGroup Stages
Under 12s:Cup WinnersGroup Stages
NPL(2nd June 2019)
A TeamB Team
Under 13s:Cup Semi FinalistsPlate Winners
Wandgas(8th & 9th June 2019)
A TeamB Team
Under 9s:Group Stages-
Under 10s:Plate FinalistsGroup Stages
Under 11s:Plate FinalistsGroup Stages
Under 12s:Cup WinnersGroup Stages
Under 14s:Cup Finalists(U13s) Cup Semi Finalists
Sandgate(15th & 16th June 2019)
A TeamB Team
Under 10s:Plate Quarter FinalistsGroup Stages
Under 11s:Cup Quarter FinalistsPlate Quarter Finalists
Under 12s:Group StagesGroup Stages
Under 13s:Cup WinnersGroup Stages
West Drayton(22nd & 23rd June 2019)
A TeamB Team
Under 9s:Plate Semi Finalists-
Under 10s:Cup FinalistsPlate Quarter Finalists
Under 11s:Cup Quarter FinalistsPlate Semi Finalists
Under 12s:Group StagesGroup Stages
Under 13s:Cup Quarter FinalistsPlate Quarter Finalists
Under 14s:Plate Quarter FinalistsGroup Stages
Farleigh Rovers(29th & 30th June 2019)
A TeamB Team
Under 12s:Cup WinnersCup Semi Finalists
Explorers(6th & 7th July 2019)
A TeamB Team
Under 9s:Plate Quarter Finalists-
Under 10s:Cup Semi FinalistsShield Quarter Finalists
Under 11s:Cup Semi FinalistsShield Finalists
Under 12s:Cup Semi FinalistsShield Quarter Finalists
Under 13s:Cup Quarter FinalistsShield Winners
Under 14s:Cup Quarter FinalistsShield Finalists
Bedfont Eagles(13th & 14th July 2019)
A Team
Under 9s:Plate Finalists
Under 10s:Cup Finalists
Under 11s:Cup Semi Finalists
Under 12s:Group Stages
Under 13s:Group Stages
Under 14s:Cup Semi Finalists

Summer Tournaments 2018

Butlin's Bognor Regis(5th & 6th May 2018)
RecordPosition
Under 10s A:P5; W3; D1; L1; GF3; GA1; Pts10.3rd (out of 6)
Under 10s B:P5; W2; D1; L2; GF2; GA2; Pts7.3rd (out of 6)
Under 12s:P5; W2; D0; L3; GF9; GA10; Pts6.4th (out of 6)
Wealdstone Youth(12th & 13th May 2018)
A TeamB Team
Under 9s:Cup Semi-Finalists
Under 10s:Group StagesGroup Stages
Under 11s:Cup WinnersCup Semi-Finalists
Under 12s:Plate FinalistsGroup Stages
Under 13s:Cup Semi-FinalistsPlate Winners
Butlin's Bognor Regis(19th & 20th May 2018)
RecordPosition
Under 11s:P7; W2; D1; L4; GF9; GA13; Pts7.6th (out of 8)
Under 13s:Cup Finalists(lost on pens)
P5; W4; D1; L0; GF18; GA4; Pts13.1st (out of 6)
Manorcroft United(26th & 27th May 2018)
A TeamB Team
Under 9s:Cup Winners
Under 10s:Cup Quarter FinalistsGroup Stages
Under 11s:Cup Quarter Finalists
Under 12s:Cup Quarter FinalistsGroup Stages
Under 13s:Plate WinnersCup Quarter Finalists
Under 18s:Plate Winners
NPL Youth(2nd & 3rd June 2018)
A TeamB Team
Under 10s:Cup Semi FinalistsGroup Stages
Under 11s:Plate WinnersPlate Quarter Finalists
Under 12s:Plate WinnersPlate Quarter Finalists
Under 13s:Cup Semi FinalistsGroup Stages
Wandgas(9th & 10th June 2018)
A TeamB Team
Under 9s:Plate Winners
Under 10s:Cup Semi FinalistsPlate Winners
Under 11s:Cup WinnersPlate Semi Finalists
Under 12s:Cup FinalistsCup Semi Finalists
Under 13s:Cup WinnersPlate Semi Finalists
Under 18s:Cup WinnersCup Semi Finalists
Old Isleworthians(16th & 17th June 2018)
A TeamB Team
Under 9s:Plate Quarter Finalists
Under 10s:Cup Quarter FinalistsGroup Stages
Under 11s:Plate Quarter FinalistsGroup Stages
Under 12s:Plate WinnersPlate Quarter Finalists
Under 13s:Cup WinnersPlate Quarter Finalists
Met Police Youth(23rd June 2018)
TeamsA Team
Under 12s:Group Stages
Under 13s:Cup Winners
Chalfont Saints(30th June-1st July 2018)
A TeamB Team
Under 9s:Cup Quarter Finalists
Under 10s:Cup Quarter Finalists
Under 11s:Cup Quarter Finalists
Under 12s:Cup Semi FinalistsCup Quarter Finalists
Under 13s:Cup Semi FinalistsPlate Finalists
Bedfont Eagles(7th & 8th July 2018)
A TeamB Team
Under 10s:Cup FinalistsPlate Semi Finalists
Under 11s:Cup WinnersCup Semi Finalists
Under 12s:Group StagesGroup Stages
Under 13s:Cup WinnersGroup Stages
Halliford Colts FC(14th & 15th July 2018)
A Team
Under 9s:Cup Quarter Finalists
Under 10s:Plate Winners
Under 11s:Cup Semi Finalists
Under 12s:Plate Quarter Finalists
Under 13s:Cup Winners